מידע למבקר

מידע למבקר

מידע למבקר

חניתה בשבילכם

המוזיאון ממוקם בלב קיבוץ חניתה, על רכס סולם צור הגובל עם לבנון. על הדרך העולה לחניתה פרוס יער חניתה ובו תמצאו אתרי תצפית, פינות ישיבה ומסלולי הליכה יפים, ביניהם: המגדל המשוחזר של מחנה 'חניתה תחתית', שביל הבאר ועין כובשים. פירוט על המסלולים ועל דרכי ההגעה תוכלו לראות באתר קק"ל.

מחירון

מבוגרים – 20 ₪
ילדים ונוער (גילאי 6-17) – 15 ₪
חיילים בשירות חובה/שרות לאומי/ סטודנטים – 15 ₪
נכים - 15 ₪
אזרחים ותיקים – 15 ₪
ילדים עד גיל 6 - חינם

שעות פתיחה

יולי- אוגוסט
ימים: א'-ה' : .16.00-10.00
שישי: 13.00-10.00
שבת: סגור

דרכי הגעה

נוסעים על כביש 8900 כ-4 ק"מ צפונה, מעל למועצה המקומית שלומי. משער הכניסה לקיבוץ חניתה נוסעים ישר עד לעיגול התנועה. בעיגול התנועה יוצאים ביציאה השנייה וממשיכים למעלה, עד לחניה המרכזית.

נגישות

חניית נכים בצמוד למוזיאון. הכניסה למוזיאון היא דרך שיפוע מתון אל רחבת המוזיאון והתערוכה. לרווחת המבקרים קיימים שירותי נכים בקומת הכניסה.

חנייה

באי המוזיאון מוזמנים לחנות בחניה המרכזית של קיבוץ חניתה, מול חדר האוכל, ומשם ללכת כ-2 דקות עד למבנה המוזיאון. לצד המוזיאון קיימת חניית נכים בלבד.

כל מה שרציתם לדעת

שאלות ותשובות

סיורים בתשלום לקבוצות מאורגנות מתקיימים במהלך שעות הפעילות של המוזיאון. מומלץ לתאם סיור מודרך  לפחות שבועיים מראש.

המוזיאון פתוח כל ימות השבוע, פרט ליום א'. ניתן להתעדכן לגבי שעות הפעילות בחגים ובסופי השבוע בפרסומי המוזיאון וכאן באתר.

במוזיאון תצוגה של צילומים מקוריים, כלי נשק, כלי עבודה וסרט על העלייה לחניתה ועל השנים הראשונות בקיבוץ. באגף הארכיאולוגיה של המוזיאון תוכלו לצפות בממצאי האזור מתקופות קדומות, כמו שרידים של בזיליקה ביזנטית, פסיפסים נדירים, מטבעות מתקופת בית שני וכלי אבן של האדם הקדמון.

כן, קיימת חניית נכים בצמוד למוזיאון. הכניסה למוזיאון היא דרך שיפוע מתון אל רחבת המוזיאון והתערוכה. לרווחת המבקרים קיימים שירותי נכים בקומת הכניסה.

לא. כאשר מגיעים למוזיאון ניתן להחנות את הרכב בחניית המרכזית של הקיבוץ מול חדר האוכל ומשם ללכת כ-2 דקות עד למבנה המוזיאון.

במרחק קצר מהמוזיאון ישנם בתי קפה, חדר אוכל, כולבו וכן גלריה לאמנות וחנויות.

משפחות עם ילדים מוזמנות לבקר במוזיאון. עם זאת, ילדים בגילי 7 ומעלה ייהנו ויבינו טוב יותר את תכני המוזיאון וחוברת הפעילות.

פעילות לכל המשפחה

חוויית ביקור מעשירה ורצופת אתגרים לכל המשפחה

במסגרת הביקור תקבלו מאיתנו חוברת לפעילות משפחתית ושמה:

חניתה -סיפור חלוצי אמתי

בעזרת החוברת המאוירת תוכלו לגלות את  'סופר חלוץ', דמות הקומיקס חביבה וחבריו הצעירים דן ואיילה שיובילו אתכם בעקבות מבצע 'חומה ומגדל' והעלייה לחניתה. החוברת משלבת משימות מאתגרות ויצירה מפתיעה למזכרת.

* החוברת מיועדת לגילאי 7 ומעלה, אשר ייהנו ויבינו טוב יותר את תכני החוברת והמוזיאון.

כתב חידה- כאן מזמן

למי שרוצה, מחכה לכם גם כתב החידה שלנו-  כאן מזמן ובעזרתו תגלו את סיפורה של חניתה הקדומה באגף הארכיאולוגי. כתב חידה המלווה לביקור באגף הארכיאולוגי, בעזרתו הילדים מגלים את סיפורה של חניתה הקדומה.

אם אתם כבר בדרך אלינו למוזיאון…
אל תפספסו את הפודקאסט החדש שלנו !
הוא ינעים את נסיעתכם בשירים ותיקים ובסיפור העלייה לחניתה, ידריך אתכם כיצד להגיע ועל הדרך יסביר קצת על הנוף ועל מה עוד יש לראות ולעשות מסביב, אז קדימה לחצו על ה-play ותהנו!